5 نکته برای رهایی از عشق یکطرفه

رهایی از عشق یکطرفه: 5 نکته برای رهایی از آن

متأسفانه ما نمی توانیم انتخاب کنیم که عاشق چه کسی شویم. جذب فردی که در محبتی که به او نشان داده شده را ندارد، غیر معمول نیست. این وضعیت می تواند بسیار آزاردهنده و استرس زا باشد. با این حال، احساسات را نمی توان مجبور کرد. بنابراین باید عشق یک طرفه را کنار بگذارید. در ادامه می خواهیم به شما نشان دهیم که چگونه می توانید این کار را انجام دهید.

عشق یکطرفه چیست؟

عشق یک طرفه زمانی است که نسبت به کسی احساسات عاشقانه دارید، اما او به هیچ وجه یا فقط به صورت دوستانه احساسات شما را متقابل نمی کند. اغلب فرد حتی متوجه نمی شود که شما عاشق شده اید. یا سیگنال‌های واضحی از بی‌علاقگی می‌فرستند که شما به دلیل شیفتگی‌تان اشتباه تعبیر می‌کنید.

شکی نیست: عشق یک طرفه باعث درد عمیق عاطفی می شود. هیچ راهی برای جلوگیری از آن وجود ندارد. با هر عاشق شدن این خطر احتمالی وجود دارد که این محبت مبتنی بر یک طرفه بودن است. اگر کسی احساسات شما را متقابلاً پاسخ نمی‌دهد، تلاش برای برقراری ارتباط هیچ نکته قابل توضیحی ندارد، و هیچ فایده‌ای برای صحبت در مورد یک رابطه برای رویاپردازی وجود ندارد. با این کار فقط به خودت آسیب میزنی.

بهترین کاری که می توانید در صورت بروز احساسات نافرجام انجام دهید این است که هر چه زودتر آنها را رها کنید. اما برای این کار ابتدا باید تشخیص دهید و مهمتر از همه متوجه شوید که این یک عشق یک طرفه است. ما می خواهیم به شما کمک کنیم که به چه علائمی توجه کنید.

جالب است بدانید: عشق یک طرفه می تواند ابعادی بیمارگونه پیدا کند. این اغلب زمانی اتفاق می افتد که شریک طرد شده از عزت نفس پایین رنج می برد. در بدترین حالت، تعقیب کردن را توسعه می دهد. در سال 2020، بیش از 20000 نفر در آلمان قربانی شدند – همانطور که از این مطالعه مشاهده می شود … این چیزی است که من در مورد آن صحبت می کنم.

10 نشانه عشق یک طرفه: چگونه می توانید آنها را تشخیص دهید

تشخیص عشق یک طرفه سخت تر از آن چیزی است که در ابتدا به نظر می رسد. این کاملا طبیعی است که در ابتدا نخواهیم به این واقعیت اعتراف کنیم. با این حال، شما باید ترمز اضطراری را با علائم زیر بکشید:

تمام تلاش های تماس از شما ناشی می شود

طرف مقابل هرگز به ابتکار خود با شما تماس نمی گیرد مگر اینکه به کمک شما نیاز داشته باشد. در غیر این صورت، تمام تماس ها و مکالمات توسط شما آغاز می شود.

بهانه های دائمی

اگر می خواهید آن شخص را ملاقات کنید، به نظر می رسد که او همیشه بهانه ای کم و بیش قابل قبول برای او آماده کرده است که چرا (دوباره) مناسب نیست. اگر جلسه ای برگزار شود، آن شخص به جای اینکه در جمع با شما ظاهر شود، محیط خصوصی را ترجیح می دهد.

علاقه صرفاً جنسی است

ملاقات می کنید، با هم می خوابید و آن وقت شخص دلتان عجله دارد که از شما دور شود؟ اگر خارج از اتاق خواب هیچ فعالیتی با هم نداشته باشید، این اصلاً نشانه خوبی نیست.

هیچ سوال بعدی پرسیده نمی شود

آن شخص هرگز نمی پرسد که شما در مورد خود و زندگی خود به او بگویید. همچنین به دنبال گفتگوهای عمیق نیست. همه موضوعاتی که فراتر از شوخی های بی ضرر است، منحصراً توسط شما آغاز شده است.

5 طرف مقابل شما را از شما دور نگه می دارد

شما به وضوح احساس می کنید که نباید در زندگی این شخص شرکت کنید. حتی ممکن است هرگز او را در خانه ملاقات نکرده باشید. شما به دوستان یا خانواده معرفی نشده اید. وقتی در مورد آینده صحبت می شود، شما نقشی در برنامه ها بازی نمی کنید.

منافع خود اولویت دارد

هنگام برنامه ریزی برای زندگی روزمره، جلسات با شما در آخرین مکان است. همه سرگرمی ها و همچنین تعهدات مختلف دیگر اساساً برای فرد اولویت دارند. اگر با هم هستید، در واقع احساس می کنید که طرف مقابل، دور هم جمع شدن شما را نوعی اتفاق اجباری آزاردهنده می داند.

تلاش برای معاشقه نادیده گرفته می شود

آیا می‌خواهید از طریق معاشقه‌های صریح و بدون هیچ پاسخی، علایق عاشقانه خود را نشان دهید؟ دو توضیح ممکن برای این وجود دارد: یا شخص مورد علاقه شما عمداً تلاش های شما را برای معاشقه نادیده می گیرد. یا این تصور که ممکن است شما عاشق باشید برای آنها آنقدر دور از ذهن است که حتی معاشقه شما را چنین تعبیر نمی کنند.

با شما مانند یک دوست رفتار می شود

گاهی اوقات علاقه طرف مقابل به سادگی دوستانه است. متوجه این موضوع می‌شوید زیرا آن شخص با شما مانند یک دوست خوب رفتار می‌کند: شما به عنوان یک احوالپرسی روی شانه‌های یکدیگر دست می‌زنید، حرف‌های معمولی می‌زنید و اجازه نمی‌دهید فضای رمانتیکی ایجاد شود. بر این اساس، هیچ پیشرفت فیزیکی وجود ندارد.

دیگری از امور عشقی خود می گوید

عشق یک طرفه را می توان به راحتی با این واقعیت تشخیص داد که طرف مقابل داستان های عشق گذشته خود را برای شما تعریف می کند. اگر به فردی علاقه مند هستید، معمولاً نسبت به این موضوع بسیار محتاط هستید. گشاده رویی بیش از حد می تواند به این معنی باشد که طرف مقابل به شما علاقه ای ندارد. بی تفاوت این است که آیا او با داستان هایش به شما صدمه می زند یا باعث می شود احساس ناامنی کنید.

هدایا و توجهات رد می شود

کسانی که محبت یک نفر را پس نمی دهند، نمی خواهند نسبت به طرف مقابل احساس وظیفه کنند. این با این واقعیت بیان می شود که هدایا و توجهات (ارزشمند) طرد می شوند. در این مورد، پیشنهاد سفر با هم نیز اغلب مورد استقبال قرار نمی گیرد.

عشق یک طرفه – چه کنم؟

ما قبلاً چندین بار در بین خطوط به آن اشاره کرده ایم، اما اکنون باید یک بار دیگر با وضوح کامل ذکر شود: باید عشق یک طرفه را رها کنید. راه دیگری وجود ندارد. اگر کسی به سادگی احساسات عاشقانه ای نسبت به شما ندارد، نمی توان او را در غیر این صورت متقاعد کرد. هر چه زودتر بتوانید امیدوار باشید هر چه بیشتر رها کنید برای قلب و روح شما بهتر است.

برای غلبه بر عشق یک طرفه سریعتر، یک چیز مهمتر از همه مهم است: مراقبت از خود. طرد شدن با حساسیت به عزت نفس خراش می دهد. بنابراین، روی چیزهایی تمرکز کنید که شما را خوشحال می کند. این می تواند یک سرگرمی (جدید) یا حضور در کنار افراد آشنا باشد که از شما در غم و اندوه شما حمایت می کنند.

تطبیق مجدد تمرکزتان اغلب ساده‌تر از انجام آن است، زیرا افکارتان ناگزیر همچنان حول محور شخص مورد علاقه‌تان می‌چرخند. این بخشی از فرآیند است. با این حال، اجازه ندهید به هیچ وجه برای پیشرفت بیشتر خود را فریب دهید! نه به معنای نه، هر چقدر هم که قبولش سخت باشد.

5 نکته برای رهایی از عشق یکطرفه

رها کردن عشق یک طرفه دشوار است. غیرمعمول نیست که امید جدید بارها و بارها از طریق حرکات و کلمات طرف مقابل شعله ور شود. حواستان باشد که جدایی برای مدتی دردناک است. شما باید به طور فعال با درد طرد شدن کنار بیایید تا در نهایت بر آن غلبه کنید. نکات زیر می تواند به شما در انجام این کار کمک کند:

تو دوست داشتنی هستی

در مورد رد، عیب را در خودمان جستجو می کنیم. شما شروع به شک به دوست داشتن خود می کنید: چرا طرف مقابل من را دوست ندارد؟ مشکل من چیست؟ با این حال، این رشته فکری کاملاً معکوس است. شما همینطور که هستید خوب و دوست داشتنی هستید. احساسات را نمی توان اجباری کرد. این ربطی به شخصیت شما نداره!

شرایط را بپذیرید و فاصله را تضمین کنید

پذیرفتن این که عشق یک طرفه است یکی از مهم ترین گام های غلبه بر غم و اندوه است. درک کنید که هیچ امیدی نیست. سعی کنید حواس خود را از رویاهایی که حول آینده با هم می چرخند منحرف کنید. در صورت امکان ارتباط خود را با شخص مورد نظر قطع کنید. هر چه فاصله بین شما بیشتر باشد، روند بهبودی سریعتر خواهد بود.

اندوه خود را ابراز کنید

با یک عشق یک طرفه، رویاها و رویاهای آینده از بین می روند. شما می توانید از این بابت ناراحت باشید. اجازه دهید احساسات خود را آزاد کنند. سرکوب آنها فقط روند سوگواری را به تاخیر می اندازد. با این حال، مهم است که شما به کسی که شما را رد کرده است.

راه های زیادی برای یافتن راهی برای احساسات ناامیدتان وجود دارد. برخی از افراد نوشتن غم و اندوه خود را از روی سینه مفید می دانند. نامه نهایی را برای شخص بنویسید و سپس آن را پاره کنید، دفن کنید یا به صورت نمادین بسوزانید. مهم: هرگز آن را ارسال نکنید! این مراسم تنها برای شما در نظر گرفته شده است.

نوشتن برای شما نیست؟ از طرف دیگر، می‌توانید ناراحتی‌های خود را از طریق ورزش ابراز کنید. یا می توانید با افرادی که به آنها اعتماد دارید صحبت کنید. اگر عزت نفس شما به شدت آسیب دیده است، روان درمانی نیز ممکن است مفید باشد.

روی اهداف خود تمرکز کنید

عشق یک طرفه فضای زیادی را در زندگی و افکار شما اشغال می کند. در اینجا می توانید فعالانه با روی آوردن به اهداف دیگر مقابله کنید. حتی اگر در این لحظه احساس شود که زمین به دور عشق ناامید می چرخد، واقعاً اینطور نیست. وضعیت فعلی شما را تعریف نمی کند! شما خیلی بیشتر هستید.

از خود بپرسید که همیشه می خواستید چه کاری انجام دهید. شاید زمان تغییر شغل یا یک سفر فرا رسیده باشد؟ آیا دوستی های قدیمی وجود دارند که به دلیل دل شکستگی شما به خواب رفته اند و اکنون می خواهید دوباره آنها را احیا کنید؟ یا حتی برای ملاقات با افراد جدید آماده هستید؟

باید اینطور باشد

شما فقط نمی توانید از هدف مورد نظر خود دور شوید؟ خشم و درد هنوز بر زندگی روزمره شما حاکم است؟ سپس یک بازی فکری کوچک می تواند مفید باشد: واقعیت این است که طرف مقابل شما را دوست ندارد. تصور کنید که او به طور ناگهانی به پیشرفت های شما پاسخ می دهد. چه نوع رابطه ای خواهید داشت؟ آیا واقعاً شما را خوشحال می کند؟

اگر یکی همیشه احساس بیشتری نسبت به دیگری داشته باشد، این باعث می‌شود کسی که واقعاً عاشق است در درازمدت ناراضی باشد. شما لایق این هستید که کسی را پیدا کنید که از بودن در کنار شما لذت می برد و مجبور نیستید برای عشق او رقابت کنید.

عشق نافرجام چقدر طول می کشد؟

گفتن اینکه عشق یک طرفه چقدر طول می کشد به طور کلی دشوار است. هر فردی فردی است. در حالی که برخی از افراد می توانند در عرض چند هفته با رد شدن کنار بیایند، برخی دیگر باید برای یک سال یا حتی چندین سال با این تجربه دردناک دست و پنجه نرم کنند.

اگر شراکتی شکست خورده باشد، می گویند زمانی که همه جشن ها باید گذشته باشد تا اینکه فرد کاملاً از نظر روحی بهبود یابد. یعنی ایام عزاداری به طور متوسط یک سال طول می کشد. این قانون کلی را می توان در مورد عشق نافرجام نیز به کار برد.

البته بستگی به این دارد که احساسات چقدر عمیق بوده اند و عشق یک طرفه چه عواقبی را به همراه داشته است: مثلاً یک هجوم مخفیانه که هیچ عواقبی نداشته است، سریعتر از طرد بی احساسی که حتی ممکن است در آن وجود داشته باشد کنار می آید. در مقابل دیگران تحقیر شده اند.

نتیجه گیری: عشق به خود را تقویت کنید

هرچه ارزش خود کمتر باشد، غلبه بر عشق یک طرفه برای شما دشوارتر است. اینکه چنین وضعیتی (بیشتر) شک به خود اساساً طبیعی است. با این حال، شما می توانید به طور فعال اقدامات متقابل انجام دهید. یکی از گزینه های ارزشمند این است که در وبینار رایگان خودآگاهی ما شرکت کنید.

با کمک یک روش کوچینگ اثبات شده، یاد خواهید گرفت که عزت نفس خود را در دراز مدت تقویت کنید. تشخیص دهید که کدام باورهای منفی در زندگی روزمره شما را تحت تاثیر قرار می دهند و یاد بگیرید که چگونه آنها را رها کنید. اعتماد به نفس سالم به شما کمک می کند تا به اهداف شخصی خود در زندگی دست یابید. وقتی نوبت به یافتن شریک زندگی می رسد، افراد با اعتماد به نفس بسیار جذاب تر به نظر می رسند.

پس برای چی منتظری؟ امروز برای وبینار ما ثبت نام کنید.

منبع

freedom from onesided love


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *