آیا برای ورزش کردن تنبل هستید ؟ 10 دلیل برای شروع فوری ورزش

ورزش شما را لاغر، عضلانی و متناسب می کند. همه می‌دانند که تمرینات استقامتی و قدرتی مستمر فواید بدنی دارد. اما تعداد کمی از مردم می دانند که ورزش نیز عامل مهمی برای روان است. زیرا اینگونه می توانید بر نگرانی های خود غلبه کنید، ترس ها و افسردگی به معنای واقعی کلمه فرار می کنند – یا یقه آنها را بگیرید و اقدامی هدفمند علیه آنها انجام دهید. این که آیا رقص، شنا، بوکس، کوهنوردی، پیاده‌روی یا اسکیت را انتخاب می‌کنید: ورزش یک مزیت واقعی برای بدن و ذهن شماست.

ابرقدرت جسمی و ذهنی

حتی اندام های شما از تمرینات منظم سود می برند. و آنچه مهمتر است: ورزش در همه شرایط سلامت شما را ارتقا می دهد. به عنوان مثال، به پیشگیری از بیماری ها کمک می کند. در عین حال، بیماری های موجود را تسکین می دهد و باعث بهبودی می شود. بنابراین ورزش یک ابرقدرت واقعی است! آیا شما یک صدا خفه کن ورزشی واقعی هستید و هنوز نمی توانید خودتان را مجبور به انجام آن کنید؟ سپس ده دلیل ما را بخوانید که چرا باید همین الان شروع کنید! شرط ببندید که می خواهید کفش های دویدن خود را بردارید و بلافاصله بعد از آن به سرعت دور شوید! اما در حال حاضر، از خواندن لذت ببرید!

ورزش باعث تقویت هورمون های شادی می شود

مسلماً اولین جلسات آموزشی کمی تلاش خواهد کرد. اما به زودی متوجه خواهید شد که ورزش در واقع یک تقویت کننده شادی واقعی است. زیرا ورزش باعث ترشح اندورفین می شود. و اینها ما را شاد، خوشحال و سپاسگزار می دانند. به همین دلیل است که ورزش برای افسردگی عالی است. ثابت شده است که به لطف تناسب اندام منظم، علائم این بیماری می تواند فروکش کند و حتی به طور کامل ناپدید شود.

ورزش استرس را کاهش می دهد

استرس دارید فشار دارید و در واقع زمانی برای ورزش ندارید؟ پس نباید بدون آن کار کنید! فعالیت بدنی بهترین راه برای آرامش است. مطالعات متعدد ثابت می‌کند که عضلات و مغز شما بهتر از زمانی که روی مبل دراز می‌کشید و به تلویزیون خیره می‌شوید، خاموش می‌شوند. به ورزش فرصت بدهید و آن را امتحان کنید!

تقویت اعتماد به نفس

مطمئناً افراد متناسب و خوب ورزیده جذاب هستند. با این حال، این جذابیت بیشتر به خاطر سیکس پک آنها نیست، بلکه بیشتر به دلیل وضعیت بدنی و کاریزمای آنهاست. افرادی که در بدن خود احساس خوبی دارند، اعتماد به نفس بیشتری دارند. و اعتماد به نفس به نوبه خود برای بسیاری از موقعیت های روزمره بسیار مهم است. چه در محل کار و چه در زندگی خصوصی – وقتی اعتماد به نفس خود را تقویت می کنید باید بلافاصله ورزش را شروع کنید.

ورزش اضطراب را کاهش می دهد

مانند افسردگی، ورزش نیز برای اختلالات اضطرابی مفید است که یک سلاح شگفت انگیز واقعی است. در طول تمرینات استقامتی یا قدرتی، مغز نیز می تواند به طرز شگفت انگیزی استراحت کند و انسدادها را آزاد کند. این از نظر علمی ثابت شده است.

دویدن مغز

صحبت از مغز: سلول های خاکستری شما پیر می شوند. ورزش نمی تواند کاری در این مورد انجام دهد – اما می تواند به تحریک رشد سلول های جدید کمک کند. به خصوص قسمتی از مغز که مسئول یادگیری است و بر حافظه بلندمدت تأثیر می گذارد، ارتقا می یابد. پس بیایید واضح بگوییم: وقتی ورزش می کنیم، مغز نیز همیشه در حال ورزش است.

ورزش در فضای باز الهام بخش است

ورزش را می توان به طرز شگفت انگیزی با هوای تازه ترکیب کرد. و این به نوبه خود اکسیژن و تولید بهتر ویتامین D را فراهم می کند. بنابراین ورزش در طبیعت بسیار موثر است. مزیت دیگر: شما مجبور نیستید در باشگاه عرق کنید، اما می توانید در فضای باز باشید، برداشت های جدید و در نتیجه الهامات جدید زیادی را جمع آوری کنید.

بهره وری را افزایش می دهد

الهام + انگیزه + تناسب اندام = بهره وری. این یک معادله ساده و در عین حال مهم است. به لطف ورزش، احساس تعادل و در عین حال پر انرژی می کنید. شما الهام گرفته، با انگیزه و آماده هستید که تا جایی که می توانید کاری را با تلاش یا انرژی انجام دهید. این بهترین پیش نیاز برای این است که مغز شما با سرعت کامل کار کند و بهره وری شما چندین برابر افزایش یابد.

ورزش خواب شما را بهبود می بخشد

مطالعات متعدد نشان می دهد که کیفیت خواب شما به طور قابل توجهی با ورزش بهبود می یابد. چرا؟ زیرا دمای بدن شما در حین ورزش افزایش می یابد. به محض اینکه دوباره کاهش یابد، بدن شما می داند که اکنون زمان استراحت و بازسازی فرا رسیده است. در حالت ایده‌آل، باید عصرها ورزش کنید، اجازه دهید زمان کم شود و سپس به رختخواب بروید. به این ترتیب سریع‌تر به خواب می‌روید و در طول شب بهتر می‌خوابید.

به اعتیاد کمک می کند

وقتی ورزش می کنید، مغزتان هورمون شادی دوپامین را آزاد می کند. این نیز با مصرف الکل و مواد مخدر تولید می شود. اگر مشکل اعتیاد جدی دارید، می توانید با کمک ورزش رفتار اعتیادآور خود را بهتر کنترل کنید. ورزش جایگزینی برای ترک اعتیاد نیست، اما می تواند به تولید دوپامین به روشی سالم کمک کند و در نتیجه ترک الکل یا مواد مخدر را آسان تر کند.

ورزش دوستی را تقویت می کند

ورزش کردن با هم بهترین – و حتی سرگرم کننده تر است. وقتی قرار می گذارید با دوستان خود ورزش کنید، انگیزه شما افزایش می یابد. در عین حال، جلسات آموزشی مشترک تجربیات جدیدی را ارائه می دهد که دوستی شما را بیشتر تقویت می کند. حالا نوبت شماست: بهترین دوستانتان، کفش های ورزشی راحت را بگیرید و بیایید برویم!


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *